Archiwum

14.06.2022, Kolejny sukces Michała!

10 czerwca odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego „Baltie 2022”.
W tegorocznej edycji wzięło udział 7795 uczniów ze Słowacji, Czech i Polsce.
Po raz drugi laureatem konkursu został nasz uczeń Michał Hajduk.
Gratulujemy młodemu programiście i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej!

02.06.2022, Jak obchodziliśmy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to taki dzień, kiedy wszyscy starają się umilać życie swoim dzieciakom. Każda klasa starała się spędzić ten dzień atrakcyjnie i z pomysłem. Były trampoliny, ogniska, zabawy i gry sportowe czy też  wycieczki w różne ciekawe miejsca. Klasa IV i V spędziły czas w Nowym Sączu – korzystając ze wszelkich atrakcji parku sportowego JUMP MANIA. Uczniowie klasy VII Dzień Dziecka świętowali „po królewsku”. Rano pojechali do Wojkowej i pieszo powędrowali do Królewskiej Studni. Pogoda dopisała, humory również. Miejsce cudowne – piękne widoki i dużo atrakcji. Po upieczeniu kiełbasek młodzież wykazała się kreatywnością i na poczekaniu zorganizowała podchody. Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom dużo radości na każdy dzień 🙂 🙂 🙂

20.05.2022, Ze sztuką i sportem na TY

18 maja klasy VI i VII kolejny raz odwiedziły Kraków. Tym razem obejrzeli sztukę „Błysk rekina” w Teatrze Ludowym. Był to spektakl muzyczny – „baśń przeciwko agresji”. Opowieści towarzyszyła muzyka rockowa i brawurowe popisy taneczne. Następnie przez dwie godziny bawili się w największym Parku Trampolin w Małopolsce. Przez godzinę korzystali z atrakcji GOjump – Park Trampolin, a przez kolejną ze strefy GOair – Powietrzne Miasto. Pogoda jak zwykle dopisała 🙂

18.05.2022, Zebranie z Rodzicami

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące pracę i sukcesy uczniów w bieżącym roku szkolnym. Zebranie odbędzie się w czwartek 19 maja, godzina uzgodniona z wychowawcą klasy. O godz. 16.30 – spotkanie Rady Rodziców.

18.05.2022, Zlot Młodzieży na Jaworzynie

14 maja odbył się 56 Zlot Młodzieży na Jaworzynie Krynickiej (połączony z akcją „CZYSTE GÓRY”). Na szczycie weszliśmy na taras widokowy, z którego widać było Tatry. Drużyny rywalizowały ze sobą odpowiadając m.in. na pytania z pierwszej pomocy, topografii i historii Krynicy. Konieczna była dogrywka, ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Dziękujemy PTTK Krynica-Zdrój za cenne nagrody. Pogoda dopisała. Wędrówka prowadziła zielonym szlakiem ze Złockiego do Krynicy. Kolejny rajd z PTTK Krynica w październiku, a wcześniej na pewno wiele dłuższych lub krótszych wędrówek.
 

04.05.2022, Święto Konstytucji 3 maja

Dnia 29. 04. 2022 jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku od tego pamiętnego wydarzenia upłynęło już 231 lat. Święta Konstytucji jak i naszej biało-czerwonej flagi są jednym z najważniejszych i najbardziej lubianych przez Polaków. Z tej okazji uroczystą akademię pod kierunkiem nauczyciela historii i opiekuna samorządu szkolnego mgr Krzysztofa Maczugi, przygotowali uczniowie klasy VIII (członkowie samorządu szkolnego) i uczeń klasy V. Treść uroczystego apelu oraz patriotyczne pieśni przybliżyły historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jej główne postanowienia oraz przypomniały wszystkim trudną drogę świętowania w trudnych czasach naszej ojczyzny, kiedy święto to było zakazane (II wojna światowa czy czasy komunistyczne) uświadamiając szczególnie dzisiaj czym jest wolność i patriotyzm.

22.04.2022, Sprzątamy dla Polski

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Cała nasza szkoła czynnie włączyła się do akcji, porządkując teren naszego Powroźnika. Po powrocie do szkoły na uczniów czekały słodycze ufundowane przez panią sołtys. Warto dbać o swoje otoczenie 🙂

11.04.2022, Nasi przyszli pierwszoklasiści

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Powroźniku w roku szkolnym 2022/2023

Lista pierwszoklasistów

10.04.2022, Wyniki ogólnopolskiego konkursu INSTALOGIK

W tym roku szkolnym postawiliśmy na rozwijanie swoich pasji logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia z umiejętnością kodowania w środowisku programistycznym Assembly. Przez sześć miesięcy nasi uczniowie intensywnie uczestniczyli w kursach przygotowawczych, jednocześnie przystępując do ogólnopolskiego konkursu matematyczno – informatyczngo „INSTALOGIK”. Konkurs ten uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Dzięki udziałowi dziewczyn w konkursie udało nam się po drodze wylosować jeden z dwudziestu chromebooków ufundowanych przez firmę Google.
Do trzeciego etapu zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszej szkoły i wszyscy uzyskali wynik uprawniający ich do tytułu FINALISTY na szczeblu ogólnopolskim. Wielkie gratulacje dla Maxima Makarewicz, Aleksandry Chorążyk, Nadii Ruchała, Małgorzaty Włosińskiej i Patryka Galik!!!

21.03.2022, Zebranie Rodziców

24 marca w godz. 15.30 – 16.00 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami poszczególnych klas. Zapraszamy do szkoły 🙂

21.03.2022, Witamy Wiosnę!

Marzanna21 III społeczność szkolna świętowała pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji po trzeciej lekcji wszyscy udali się na wiosenny spacer. Samorząd Uczniowski, którego pracami kieruje p. Krzysztof Maczuga, już w piątek ogłosił, żeby każda klasa przygotowała ekologiczną Marzannę, a uczniowie wiosenne, kreatywne nakrycia na głowę. Jak widać na zdjęciu, uczniowie wykonali zadanie celująco!

14.03.2022, Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa10 III 2022 klasy VI i VII pojechały do Krakowa. Celem wyjazdu zorganizowanego przez p. Bałuc była wizyta w Teatrze Groteska. Na początku uczniowie, podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji teatralnej. Mogli zobaczyć zaplecze teatralne, garderobę, a nawet spróbować gry z lalkami, marionetkami. Doświadczenie to było szczególnie cenne dla dzieci należących do koła teatralnego. Tuż po lekcji obejrzeli spektakl „Dwanaście prac Heraklesa”. Pogoda dopisała, a więc spacer przez Rynek ul. Grodzką na parking pod Wawelem był bardzo przyjemny. Opiekunami na wycieczce były panie Edyta Pych i Renata Bajtel, a kierowcą niezawodny p. Zbyszek Nosal. Warto pamiętać, że końcem marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru. Pandemia trochę nam utrudniła te wyjazdy przez ostatnie dwa lata, ale miejmy nadzieję, że dobra tradycja teatralnych wyjazdów wróci na dobre.

09.03.2022, Konkurs „Dzieje Parafii Rzymskokatolickiej w Powroźniku 1951-2021” rozstrzygnięty!

7 marca w bibliotece szkolnej zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu „Dzieje Parafii Rzymskokatolickiej w Powroźniku 1951-2021”, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas 4-8. Przygotowując się do konkursu, uczestnicy mieli okazję poznać historię zabytkowej cerkwi oraz historię parafii w Powroźniku. Poznali postaci księży, którzy ją tworzyli, a także ciekawe wydarzenia z życia parafii i ich mieszkańców. Nagrody laureatom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Edyta Garwol oraz Pani Sołtys Krystyna Cieśla, której serdecznie dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród. Pani Sołtys była jednocześnie inicjatorką konkursu z okazji 70-lecia parafii w Powroźniku. Organizatorem konkursu była Pani bibliotekarka Dorota Hyjek oraz nauczyciel historii Pan Krzysztof Maczuga. 

A oto laureaci:

I miejsce ex aequoMagdalena Jarzębak kl.7, Julia Gawlak kl.7, Kacper Ciarach kl.6, Wojciech Faron kl.5

II miejsce ex aequoAmelia Giza kl.8, Anna Kącka kl.7, Wiktoria Gagatek kl.6

III miejsce – Melania Siembab kl.7

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

04.03.2022, Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

dzien jezyka ojczystego21 II 2022 jak co roku świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji na lekcjach polskiego były różnego rodzaju gry i zabawy edukacyjne, rozwijające nie tylko zdolności polonistyczne, ale także logiczne i kreatywne myślenie. Na lekcjach polskiego i plastyki uczniowie tworzyli także plakaty pod hasłem „STOP! PRZYSTANEK ORTOGRAFICZNY” (kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego projektu „Like dla poprawnej polszczyzny”). Nad całością działań czuwały panie Barbara Bałuc i Joanna Hobora.

04.03.2022, Rekrutacja przedszkolaków i przyszłych uczniów klasy I

Od 4 marca trwa rekrutacja
do Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Powroźniku
na rok szkolny 2022/23.
Regulamin i wszelkie potrzebne druki dostępne są w zakładce Dokumentacja.
(rekrutacja dla przedszkolaków na stronie Przedszkola)

07.02.2022, Dzień Bezpiecznego Internetu

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem.  Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do Internetu i dlatego coraz ważniejsza jest nasza świadomość bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promowanie pozytywnego wykorzystywania Internetu wśród wszystkich użytkowników sieci.

W tym roku szkolnym przygotowaliśmy dla naszej młodzieży Kurs Cyfrowego Obywatelstwa i Bezpieczeństwa, który realizować będziemy na godzinach wychowawczych i lekcjach informatyki. Po zakończeniu całości, w każdej klasie odbędzie się test Bezpieczeństwa w Internecie. 

Drodzy Nauczyciele i Rodzice – zapraszamy na otwarty webinar dotyczący tematyki cyberbezpieczeństwa – 8 luty godz. 15.30: https://www.youtube.com/watch?v=ho9an2d0evk

22.12.2021, Święta, święta, święta

Niech Święta Bożego Narodzenia,
przyniosą Wam radość, pokój i wzajemną życzliwość.
Niechaj staną się źródłem wzmacniania ducha,
który pomoże spełnić Wasze najskrytsze marzenia!

15.12.2021, Zapytanie ofertowe

Zaproszenie do składania ofert

14.12.2021, Akcja “Przepisujemy Tolkiena/Hobbita”

Nasza szkoła wzięła udział w akcji “Przepisujemy Tolkiena/Hobbita” organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w dzielnicy Wawer w Warszawie.
Do przepisania została nam przydzielona s. 279 „Władcy Pierścieni”. Przepisywane teksty zostały zilustrowane. Koordynatorem akcji była p. Barbara Bałuc, a wzięły w niej udział następujące uczennice: Magda Jarzębak, Melania Siembab, Oliwia Dudczak (kl. siódma) oraz Pola Jarzębak, Zuzia Buliszak, Julka Franczyk (klasa ósma).

14.12.2021, Wyjątkowa lekcja historii

Wczoraj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Powroźniku odbyła się prelekcja przygotowana przez Pana Krzysztofa Maczugę, z okazji 70-lecia Parafii Rzymskokatolickiej w Powroźniku. Krótkiej historii Powroźnika, dziejów cerkwi oraz księży pełniących posługę w tutejszym kościele wysłuchali uczniowie klasy 7 i 8. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Dyrektor Szkoły Pani Edyta Garwol oraz Pani Krystyna Cieśla – sołtys Powroźnika. Z okazji prelekcji Biblioteka Publiczna – Filia w Powroźniku we współpracy z Panią Dorotą Hyjek – bibliotekarką szkolną, przygotowały wystawę książek oraz innych materiałów (w tym starych kronik szkolnych, map, ksiąg pamiątkowych, metryk szkolnych, protokołów itp.) na temat Powroźnika, dostępnych w naszych zbiorach.

14.12.2021, Wyniki IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego

11 XII 2021 w Dworku Starostów w Muszynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i ogłoszenia wyników IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.
W gali wzięli udział wyłącznie laureaci miejsc pierwszych, drugich i trzecich wraz z opiekunami. Nagrody wyróżnienia oraz nagrody za udział były do odebrania w filii Biblioteki Publicznej w Powroźniku 13 grudnia.
Miło nam poinformować, że z naszej szkoły było kilku laureatów, a także wyróżnionych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Lista laureatów:
3 miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat: Patrycja Półtorak
1 miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat: Wojciech Faron
1 miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat: Amelia Giza
Wyróżnienia:
Grupa wiekowa – grupa przedszkolna: Zofia Faron (Przedszkole)
Grupa wiekowa 7-9 lat : Natalia Zygmunt, Zuzanna Pyrć, Gabriela Klóska
Grupa wiekowa 10-12 lat: Urszula Półtorak

11.12.2021, Pracowita sobota – programowanie to jest to!!!

II etap ogólnopolskiego konkursu InstaLogik za nami!!! Dla dziewięciorga uczniów z klas IV – VI naszej szkoły (Maxim Makarewicz, Wojtek Faron, Igor Król, Michał Włosiński, Ola Chorążyk, Nadia Ruchała, Małgosia Włosińska, Patryk Chronowski i Patryk Galik), sobota (11 grudnia) upłynęła w „bojach programistycznych”. Zadaniem uczniów było rozwiązanie trzech zadań oraz napisanie do każdego z nich programu w języku Assembly.
Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, a jego celem jest jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Honorowym Patronem jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a sam konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Tym bardziej z niecierpliwością czekamy na wyniki, trzymajcie kciuki!

23.11.2021, Wizyta w muzeum „Bicepsy Sądecczyzny”

Tym razem wycieczka była bardziej krajoznawcza niż górska. 20 XI 2021 SKKT wybrało się Rafatexem do Nowego Sącza. Po drodze do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu uczniowie podziwiali piękną (chociaż dosyć zniszczoną) willę Marya, w której mieszkał znany malarz, Bolesław Barbacki. Jego obrazy podziwiali już w muzeum. Szczególnie przyciągnęły ich uwagę rysunki Barbackiego z okresu dzieciństwa. Celem wizyty w muzeum była wystawa „Bicepsy Sądecczyzny”, która okazała się bardzo ciekawa. Było na niej sporo ciekawostek z naszej okolicy, szczególnie Krynicy. Potem autobusem MPKS pojechali do Starego Sącza i zdobyli Miejską Górę, na której znajdują się różne atrakcje – „szklane kule i „leśne molo”. Był też McDonald’s. Wycieczkę zakończyli zwiedzaniem ołtarza papieskiego i zabawą na placu zabaw. Powrót pociągiem okazał się dużą atrakcją, ponieważ niektórzy pierwszy raz nim jechali. Pogoda znowu dopisała, chociaż prognozy były różne.

12.11.2021, 11 listopada – Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. 
W naszej szkole w tym szczególnym dniu ubiory mieniły się biało – czerwonymi barwami. Uroczystą akademię przygotował Samorząd Szkolny, którego opiekunem jest nauczyciel historii mgr Krzysztof Maczuga. Patriotyczne piosenki oraz wiersze przypomniały wszystkim, jak trudną drogę do niepodległości przeszli nasi przodkowie, uświadamiając jednocześnie czym jest wolność dziś, jak trzeba o nią walczyć i jak ją szanować. 

30.10.2021, I Szkolny Przegląd Talentów

Za nami Tydzień Uczniowskiej SuperMocy, który uwieńczony został I Szkolnym Przeglądem Talentów!!!
Okazało się, że w naszych uczniach drzemie ogromna moc i trzeba tylko ją wydobyć „na światło dzienne”. Chętnych do przedstawienia swoich zdolności nie brakowało, chociaż trema dawała się niektórym bardzo we znaki. Wielkim powodzeniem cieszył się taniec, śpiew, recytacja, pokaz talentów kulinarnych czy też  plastycznych. Serdecznie dziękujemy pani sołtys za zaszczycenie nas swoją obecnością i aktywnym uczestnictwem w komisji konkursowej. Czekamy na wyniki! W zakładce Galeria – zdjęcia z imprezy 🙂

28.10.2021, Brawo Kacper!

Kacper
Członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego wędrują i zbierają punkty GOT. Kacper Ciarach z kl. VI jako pierwszy zdobył odznakę popularną GOT (musiał uzbierać 60 p.). Gratulujemy!28.10.2021, „Odkrywamy Małopolskę” – Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Województwo Małopolskie wspólnie z małopolskimi Gminami  realizuje projekt pn. „Odkrywamy Małopolskę”, którego celem jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych. Projekt stanowi element wsparcia odbudowy rynku turystyki szkolnej osłabionego w wyniku pandemii Covid-19 poprzez stymulację popytu na turystykę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży. Dzięki projektowi „Odkrywam Małopolskę” dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w wycieczkach, podczas których poznają wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu. 
Pozostałe cele realizacji Projektu:

 • promocja Małopolski, jako miejsca bogatego w atrakcje turystyczne i przyjaznego dla uprawiania turystyki aktywnej oraz różnych form rekreacji i sportu,
 • kształtowanie i zaspokajanie potrzeb poznawczych, rozwój zainteresowań i uzdolnień,
 • upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody,
 • zachęcenie do aktywnych form spędzania czasu, poprawa kondycji oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej.

Na realizację projektu w 2021 r. Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna otrzymała od Województwa Małopolskiego pomoc finansową w formie dotacji celowej w wysokości 4 550 zł. 
W ramach projektu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Powroźniku wzięli udział w dwóch wycieczkach:

 • Wycieczka do Szymbarku (Kasztel, Skansen wsi Pogórzańskiej, Grybów – „Stara Baśń”) . Termin wycieczki: 07.10.2021 r. Liczba uczestników: 42 uczniów, 3 opiekunów.

W programie: Zwiedzanie renesansowego Kasztelu – perły polskiej architektury epoki Odrodzenia (m.in. ekspozycje z XIX i XX wieku, galeria strojów renesansowych, gabinet osobliwości „kunstkamera”, kuchnia dworska). Spacer po „Skansenie Wsi Pogórzańskiej” prezentującym ekspozycję „Sztab Operacji Gorlickiej 1915” oraz 15 obiektów wraz z wyposażeniem typowym dla XIX-wiecznej wsi (m.in. chałupy, stodoły, obory, wiatraki, olejarnie, ule). W ramach zwiedzania skansenu uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach tkactwa lnu. Gril w Szymbarku dla uczestników wycieczki. Przejazd do Grybowa i zwiedzanie obiektu „Stara Baśń” będącego rekonstrukcją średniowiecznego grodu warownego z XIII wieku (m.in. kilkunastometrowa replika muru obronnego z mostem zwodzonym, dwie pełnowymiarowe wieże strażnicze, dziedziniec rycerski oraz serce kompleksu – „Stara Kuźnia”). W ramach zwiedzania w tzw. ”grodzie Bolka Gniewnego” uczestnicy wycieczki mogli spróbować sił w różnych dyscyplinach średniowiecznych, tj. strzelanie z łuku czy rzut oszczepem.

 • Wycieczka do Bochni – Kopalnia Soli. Termin wycieczki: 26.10 2021 r. Liczba uczestników: 43 uczniów, 3 opiekunów.

W programie: Zwiedzanie najstarszej w Polsce kopalni soli, której początki sięgają 1248 roku. Kopalnia bocheńska jest od 2010 roku polskim Pomnikiem Historii, natomiast w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Zwiedzanie kopalni soli połączone z udziałem dzieci w programie edukacyjnym pod nazwą „Dar Księżnej Kingi” w trakcie którego uczniowie mogli odkryć niezwykły dar, który mieszkańcy Bochni otrzymali od księżnej Kingi i który zmienił historię miasta i całego królestwa oraz dał początek wspaniałej historii wielu pokoleń górniczej pracy. Wiedzę zdobytą podczas spotkania ze świętą Kingą uczniowie mieli okazję sprawdzić rozwiązując różne quizy i zagadki.

27.10.2021, Chromebook dla naszej szkoły

Czy warto brać udział w konkursach? My mówimy TAK!!! W tym roku szkolnym dołączyliśmy do „InstaLogik” – III edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości online. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Jeszcze nie znamy wyników I etapu, a my już jesteśmy dumni – w wyniku losowania 22.10.2021r. – chromebook trafia do naszej szkoły. Oglądajcie od 4 min. 10 sek.

https://www.youtube.com/watch?v=nH_mByAkJDo

19.10.2021, Kolejna wyprawa SKKT

wycieczka_SKKT

Uczniowie należący do SKKT (Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego) wraz z opiekunem, p. Barbarą Bałuc, w dniu dzisiejszym kolejny raz wybrali się na wycieczkę górską. Tym razem zaraz po lekcjach ruszyli niebieskim szlakiem, a potem ścieżką przyrodniczą „Na Rakowsku” do Tylicza. Pogoda dopisała, a więc mogli podziwiać złotą, polską jesień. Młodzi wędrowcy, aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, a przy okazji zebrali kolejne punkty GOT (do Górskiej Odznaki Turystycznej).

19.10.2021, Szkolny tydzień SUPERMOCY

Zapraszamy do udziału w I edycji Szkolnego Przeglądu Talentów!
FINAŁ: 29.10.2021, sala gimnastyczna

Zachęcamy do pokazania swoich umiejętności w kategoriach:
– plastyczna; 
– literacka/recytatorska;
– muzyczna;
– taneczna;
– teatralna/kabaretowa;
– kulinarna;
– inne (można podać własne propozycje do rozważenia).

Zasady: 
– w kategorii plastycznej należy przygotować 2 prace (format i temat dowolny),
– w kategorii literackiej należy przedstawić fragment opowiadania własnego autorstwa o długości do 2 stron A4 (czcionka Times New Roman 12) lub 2 wiersze własnego autorstwa (czcionka Times New Roman 12). W przypadku recytacji należy przygotować 1 wiersz. 
– w kategorii kulinarnej należy przygotować 1 danie/wypiek, przepis na nie, a 29.10 zaprezentować to danie na forum szkoły (+degustacja jury).

Zgłoszenia przyjmują wychowawcy klas do poniedziałku włącznie (czyli do 25 października). Tutaj karta zgłoszenia do konkursu.

18.10.2021, Maraton RKO

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca– jest to globalna inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości znaczenia ratowania życia poprzez prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez osoby postronne, świadków zdarzenia.‼️ Każdego roku u prawie 400 tys. Europejczyków dochodzi do zatrzymania akcji serca, u 350 tys. spośród nich zdarza się to poza szpitalem: na ulicy, w pracy, w trakcie ćwiczeń fizycznych lub w domu. W Polsce szacuje się, że z powodu nagłego zatrzymania krążenia umiera każdego dnia około 90 osób, które udałoby się uratować poprzez odpowiednio wcześnie podjętą pomoc. Niestety, obecnie tylko w trakcie co piątego poza szpitalnego nagłego zatrzymania krążenia podejmowana jest resuscytacja. Zanim przyjedzie karetka pogotowia mija zwykle kilkanaście minut. Podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przez świadków zdarzenia może 2-3-krotnie zwiększyć szanse przeżywalności chorego – dlatego tak ważna jest powszechna znajomość schematu RKO i stosowanie go w razie konieczności.
Dzięki zaangażowaniu Małopolskiego Oddziału PCK w Starym Sączu uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w Maratonie RKO. Dziękujemy 🙂

15.10.2021, Dzień Nauczyciela w naszej szkole

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli święta nauczycieli, koło teatralne pod czujnym okiem naszej polonistki pani Barbary Bałuc przygotowało krótki spektakl „Jeden dzień na zdalnym”.
Samorząd Uczniowski złożył nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia, a Mateusz Smyda z kl. VIII pięknie zagrał na skrzypcach „Hallelujah”.

 

15.10.2021, Akcja „Dziel się uśmiechem”

akcja-dziel-sie-usmiechemDziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Wrigley Poland, Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED, od 2013 roku prowadzi program edukacyjno – profilaktyczny „Chroń Dziecięce Uśmiechy” – tegoroczny „Dziel się uśmiechem”, podejmując próbę edukacji i budowania prawidłowych nawyków dbania o zęby dzieci.
Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w powyższej akcji. W tym roku przystąpili do niej wszyscy uczniowie klas I – III. Szkolnym opiekunem i prowadzącym zajęcia jest pani Dorota Hyjek, natomiast koordynatorem akcji – pani Kinga Kącka z ramienia Oddziału Rejonowego PCK w Starym Sączu.

14.10.2021, Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy
takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,

które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
– tym starszym i tym młodszym –
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

07.10.2021, Wizyta w sądzie

30 września uczniowie klas 7 i 8 pojechali do Muszyny.
W Sądzie Rejonowym mieli okazję poznać pracę zawodowego kuratora, a nawet odegrać scenkę w prawdziwej sali sądowej.
Wysłuchali także ciekawych prelekcji w Muzeum Regionalnym i w podziemiach ratusza.

 

30.09.2021, Ciekawa propozycja dla wielbicieli pieszych wędrówek

Od tego roku w naszej szkole działa SKKT. Z okazji Światowego Dnia Turystyki 27 września, członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego otrzymali książeczki GOT. Aby uczcić to wydarzenia, następnego dnia odbyła się pierwsza piesza wyprawa na Czarną Młakę. 

 

30.09.2021, Narodowe czytanie w naszej szkole

W tym roku Narodowe Czytanie dotyczyło lektury G. Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. 6 IX klasa VIII na lekcji polskiego czytała fragmenty tego utworu i w ten sposób przyłączyła się do akcji. Za rok ballady Adama Mickiewicza. Warto przypomnieć, że akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza

29.09.2021, Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego

4 IX w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbyła się Jubileuszowa X edycja Narodowego Czytania. Wydarzeniu temu towarzyszył finał i wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym pn. Moja ilustracja do książki „Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”. Konkurs miał miejsce pod koniec roku szkolnego 2020/2021, ale na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać aż do września. Oliwia Dudczak z kl. VII zajęła III miejsce w kategorii „Atrakcje turystyczne Sądecczyzny” (namalowała ogrody w Muszynie). Nagrodę w imieniu Oliwii odebrała pani Barbara Bałuc.

29.09.2021, Brawa dla naszej laureatki

W wakacje dotarł dyplom dla Uli Półtorak z kl. VI – laureatki w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Opowiadanie Inspirowane Kartą Dixit.
Ukazał się również zbiór prac wszystkich laureatów. Zachęcamy do czytania – jeden egzemplarz jest w naszej szkolnej bibliotece.

 

28.09.2021, Światowy Dzień Jabłka

Jabłoń to zdecydowanie najpopularniejsze drzewo owocowe w naszym kraju. I dobrze, bo jabłka są bardzo zdrowe i pełne witamin. Z okazji dzisiejszego święta nasze korytarze szkolne mieniły się dzisiaj kolorami tych smacznych owoców, a każdy uczeń pałaszował na drugie śniadanie dorodne jabłuszko. Pamiętajmy o tej zdrowej i smacznej przekąsce 🙂

11.09.2021, Zebranie z Rodzicami

Zapraszamy na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkania wychowawców poszczególnych klas z rodzicami naszych uczniów. Spotkania odbędą się w salach lekcyjnych w najbliższy czwartek o godz. 16.00. 

11.09.2021, Razem weselej!

Piękna pogoda minionego tygodnia zachęciła nas do wyjścia poza mury szkoły. Prawie wszystkie klasy zorganizowały krótkie wypady w teren połączone z pieczeniem kiełbasek na świetnie zorganizowanym placu zabaw w Powroźniku. Pogadaliśmy, pobiegaliśmy, pograliśmy w piłkę, pokręciliśmy się na karuzeli… Wszystkim dopisywał dobry humor i chyba nikt się nie nudził 🙂

30-08-30, Witamy nowy rok szkolny!

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie,
informujemy, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w poszczególnych klasach:

klasa nr sali
II 4
3a 2
3b 1
4 24
5 25
6 17
7 15
8 16

Uczniów klasy I wraz z rodzicami zapraszamy na stołówkę szkolną (proszę pamiętać o maseczkach). 

Wszystkim uczniom życzymy energii i zapału w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu swoich pasji!

——————————————————————————————

25-06-2021, Niech żyją wakacje!

Kochani nauczyciele, drodzy uczniowie,
życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że w nowym roku szkolnym wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach. Niech rozpoczynające się wakacje będą dla wszystkich dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań. Do zobaczenia 1 września 🙂

17-06-2021, Brawa dla Ulki!!!

31 maja 2021 r. ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Inspirowane kartami z Gry DIXIT „W krainie wyobraźni”. Cieszymy się, że Urszula Półtorak z kl. V znalazła się w gronie 20 laureatów. Wkrótce ukaże się zbiór opowiadań z pracą Uli. Gratulujemy!

15-06-2021, Wyniki konkursu „Baltie 2021”

11 czerwca 2021 r. odbył się czwarty etap – czyli finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego „Baltie 2021”, w którym wzięło udział 5 850 uczniów z Czech, Słowacji oraz Polski. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas IV, V i VII. Miło nam poinformować, że Michał Hajduk – uczeń klasy VII zdobył tytuł laureata konkursu, a Pola Jarzębak (również klasa VII) – tytuł finalisty. Gratulujemy młodym programistom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Organizatorami konkursu byli: SGP Systems, Fundacja PRO FUTURO oraz Oddział Małopolski PTI.

12-06-2021, Spotkanie autorskie z Jadwigą Marzec

10 czerwca 2021 r. odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie z Jadwigą Marzec autorką wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci. Pani Jadwiga mieszka w Nowym Sączu i w swoją twórczość często angażuje dzieci z Małopolski. Uczniowie klasy IV i V mieli wyjątkową okazję spotkać się z pisarką i poznać w szerszym zakresie jej twórczość. Książki „Niezwykły tydzień Frani” oraz „Nowe przygody Frani” na stałe zagościły w naszej bibliotece. Pani Jadwiga przekazała również swoje książki na nagrody w konkursie „Sowa Mądra Głowa”, za co serdecznie dziękujemy, a jako członek Jury pomogła w wyborze  najciekawszych prac. W spotkaniu uczestniczyły także uczennice z klasy VI i VII, które brały udział w konkursie literackim pod kierunkiem Pani Barbary Bałuc. Nad całością czuwała Pani Dorota Hyjek, która zaprosiła autorkę i zorganizowała spotkanie. Już mamy nadzieję na kolejne w przyszłym roku szkolnym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, które znajdziecie w galerii 🙂

11-06-2021, Wyniki „Kangura 2021”

Uczniowie z klas IV- VII naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2021”. Miło nam poinformować, że wśród  :
Patryk Galik kl. V – wynik bardzo dobry
Małgorzata Włosińska z kl. V – wyróżnienie
Pola Jarzębak z kl. VII – wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

07-06-2021, Ciekawe wydarzenie w klasie trzeciej

Dnia 28 maja w klasie trzeciej odbył się dzień projektu „Kraje Unii Europejskiej”. Uczniowie przygotowali w grupach lub indywidualnie ciekawe prace. Zaprezentowali zdjęcia, krótko przedstawili najciekawsze informacje o kraju, który im przydzielono. Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

07-04-2021, Nasi przyszli pierwszoklasiści

W linku poniżej przedstawiamy listę kandydatów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Powroźniku na rok szkolny 2021/2022:

Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej

30-03-2021, Wielkanoc z PCK

zbiórka produktówW dniach 27 – 28 marca młodzi wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w zbiórce żywności i chemii gospodarczej na rzecz potrzebujących.
Akcja odbyła się pod patronatem oddziału rejonowego PCK w Starym Sączu.
Dziękujemy pani Kindze Kąckiej za organizację i opiekę nad grupą naszej młodzieży w czasie trwania akcji. Warto pomagać!

10-03-2021, Jeżdżę z głową 2021

Logo Małopolska

W ramach projektu „Jeżdżę z głową – edycja 2021” – w drugiej połowie lutego, 15 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w pięciodniowej nauce jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia zawierały elementy edukacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania ze stoku, tras narciarskich oraz wyrobienie nawyku jazdy w kasku. Miejscem nauki jazdy na nartach była stacja narciarska – Master Ski w Tyliczu. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w projekcie!

24-02-2021, Konkurs biblioteczny pt. „Sowa Mądra Głowa”

Biblioteka szkolna organizuje konkurs na maskotkę biblioteczną                               pt. „Sowa Mądra Głowa”Mądra sowa kreskówka — Wektor stockowy.

 Regulamin konkursu:                                             

1. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu maskotki – Sowy – PRACY PRZESTRZENNEJ.

  2. Prace konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-IV i klasy V- VIII.                                                     

3. Praca konkursowa musi spełniać poniższe warunki:

– uczeń może wykonać TYLKO jedną maskotkę,

– maskotkę można wykonać z dowolnie wybranych przez ucznia

materiałów (tkaniny, papier, drewno, masy plastyczne itp.), 

– maskotka nie może być mniejsza niż 20 cm, ale nie większa niż 50 cm. 

4. Przy ocenie pracy będą brane pod uwagę następujące kryteria:

 • zgodność z tematem,
 • samodzielność
 • estetyka i solidność wykonania,
 • pomysłowość i kreatywność,
 • ogólny wyraz plastyczny.
 1. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 31 marca 2021r.                           Na najlepsze prace czekają nagrody !                              

 04-02-2021, Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dzisiaj w bibliotece odbyło się spotkanie z klasą I. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o bibliotece, o wartości czytania, i o tym, że książki trzeba szanować i dbać o nie jak o najbliższych przyjaciół.  Złożyli także uroczyste przyrzeczenie, po którym zostali pasowani na czytelnika biblioteki i zostali najlepszymi przyjaciółmi książek. Na pamiątkę tego spotkania każdy otrzymał drobny upominek: książkę pt.: „Pierwsze abecadło” z poradnikiem dla rodziców, wycinankę, zakładkę do książki oraz dyplom dla klasy.  Zapraszamy najmłodszych czytelników do odwiedzania biblioteki – książki czekają 🙂

22-01-2021, Wyniki turnieju czytelniczego „W krainie bajek”

W turnieju czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną brały udział drużyny z klasy III, IIa i IIb. Wszyscy wykazali  się bardzo dobrą znajomością krainy  bajek 🙂 Wielkie brawa dla uczestników turnieju, a wyniki przedstawiają się następująco:

 

I miejsce drużyna klasy III:                                                                                Małgorzata Turek, Milena Polańska, Anna Miczulska,

II miejsce drużyna klasy IIb:                                                                                Wiktoria Śliwińska, Gabriela Klóska, Mateusz Franczyk,

III miejsce drużyna klasy IIa:                                                                                Kornelia Bochniarz, Nadia Budzik, Szymon Bochniarz.                                                                                                                                                                

15-01-2021, Nauka od 18 stycznia 2021 r.

Szanowni Rodzice i Uczniowie
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji I Nauki z dnia13 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz wytycznymi MEiN, MZ, i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych, Dyrekcja szkoły informuje, że:
1. Uczniowie klas I-III od 18 stycznia 2021 r,. będą mieli zajęcia stacjonarne w szkole, według obowiązującego dotychczas planu lekcji z zachowaniem reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Uczniowie muszą być wyposażeni w ochronę nosa i ust, która będzie obowiązywała w części wspólnej szkoły. W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie nie muszą zasłaniać nosa i ust. Do szkoły mogą przychodzić tylko dzieci zdrowe, u których nikt z domowników nie przebywa na kwarantannie. Opiekunowie nie mogą wchodzić do budynku szkolnego.
2. Zostaje utrzymane zawieszenie zajęć stacjonarnych w klasach 4-8 od dnia 18 stycznia 2021 roku do 31 stycznia 2021r. Klasy te kontynuują nauczanie zdalne, które odbywać się będzie według dotychczasowego planu zajęć poprzez platformę edukacyjna Teams.
3. Świetlica szkolna pracuje w godzinach od 11.30 do15.30 z zachowaniem reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Prosimy w miarę możliwości o ograniczenie do niezbędnego minimum przebywania Państwa dzieci w świetlicy .
4. Obiad dla uczniów klas I-III od godziny 11.20.
5. Procedura funkcjonowania klas I-III w czasie epidemii w Szkole Podstawowej w Powroźniku zamieszczona jest w zakładce informacje w e-dzienniku. Prosimy o zapoznanie się z procedurą.

04-01-2021, Noworoczne życzenia

Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom Szkoły
życzymy wiele
zapału i motywacji do pracy,
by nigdy nie zabrakło Wam sił do

przekazywania młodym ludziom tego,
co dobre i szlachetne.

Uczniom życzymy,
by był to rok bogaty w sukcesy naukowe
i wydarzenia kulturalne, które otworzą oczy na piękno tego świata.
Niech umacnia się w Was postawa dążenia do wiedzy
i
zdobywania nowych doświadczeń.

Rodzicom życzymy,
byście mogli być Państwo dumni

z osiągnięć swoich dzieci, by były one Waszą pociechą
w trudnych momentach i zwieńczeniem trudu, jaki każdego dnia
wkładacie w ich wychowanie.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

14-12-2020, Wyniki konkursu „Muzyczne nutki”

Nasze osiągnięcia w gminnym konkursie recytatorskim „Muzyczne słówka” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna: 

klasy I-III:
III miejsce – Nadia Budzik (kl. III)
klasy IV-VI
I miejsce: Urszula Póltorak (kl. V) i Wojciech Faron (kl. IV)
III miejsce: Marcin Mężyk
klasy VII-VIII
III miejsce: Pola Jarzębak
wyróżnienie: Amelia Giza

Wielkie brawa dla wszystkich!!!

24-11-2020, Gratulacje dla Ani

 Z okazji 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w Nowym Sączu odbyły się Otwarte Powiatowe Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej i kulowej.  Nasza uczennica, Ania Kącka reprezentowała Oddział Rejonowy PCK w Starym Sączu i zdobyła zaszczytne II miejsce  w kategorii z karabinka pneumatycznego w swojej grupie wiekowej. Aniu – jesteśmy z Ciebie dumni!!!

16-11-2020, Godziny pracy biblioteki szkolnej 

Ze względu na wprowadzenie nauki zdalnej, nastąpiła zmiana godzin pracy biblioteki.  Biblioteka szkolna pracuje stacjonarnie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 14.00. Zachęcam wszystkich uczniów do korzystania z księgozbioru, udziału w konkursach czytelniczych, odwiedzania biblioteki, nie tylko przez komunikatory, z zachowaniem obowiązujących procedur bezpieczeństwa. Pozdrawiam wszystkich czytelników – bibliotekarz Dorota Hyjek.

02-11-2020, Wyniki konkursu „Nowe przygody Frani”

Małopolski Konkurs Literacki „Nowe przygody Frani” został ogłoszony przez Sądecką Bibliotekę Publiczną w porozumieniu z Jadwigą Marzec w styczniu 2020 r. i był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było opisanie szkolnych przygód Frani, bohaterki znanej z książki Jadwigi Marzec „Niezwykły tydzień Frani”. Na konkurs wpłynęły 74 prace z ponad dwudziestu szkół z różnych stron Małopolski.  Wśród wyróżnionych w finale znalazła się uczennica naszej szkoły – Urszula Półtorak. Wielkie brawa dla naszej młodej pisarki :).
Niezależnie od powyższych rozstrzygnięć autorka książki, Jadwiga Marzec wyróżniła w druku osoby, których opowiadania stały się inspiracją i zostały wykorzystane w książce o nowych przygodach Frani. W grupie ponad 50 młodych autorów znalazły się także: Amelia Giza (kl.VII), Oliwka Dudczak (kl. VI), Ulka Póltorak (kl. V) i Melania Siembab (kl. VI). Ich nazwiska, wraz z opisem czym zainspirowali autorkę, można znaleźć w książce „Nowe przygody Frani”, która jest w sprzedaży (w nowosądeckiej księgarni „Alfabet” przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu – stacjonarnie oraz przez Internet).

30-10-2020, Nauka zdalna od 2 listopada!

Informujemy, że zgodnie z opinia PSSE w Nowym Sączu z dnia 30.10.2020 r. i zgodą organu prowadzącego z dnia 30.10.2020r. zostały zawieszone zajęcia stacjonarne w klasach I-III na czas od dnia 2 listopada 2020 r. do dnia 6 listopada 2020r.
W okresie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w klasach I-III będą prowadzone zajęcia w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W linku poniżej pismo dotyczące nadzoru epidemiologicznego:

Zalecenia dla osób pozostających w nadzorze epidemiologicznym

30-09-2020, „Pod krawatem” czyli Dzień Chłopaka

Dzisiaj wszyscy świętowaliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Był to czas pełen radości, słodkości i dobrych życzeń dla wszystkich chłopców w naszej szkole. Życzenia swoim kolegom złożyły wszystkie dziewczynki, a także Samorząd Uczniowski. O tym dniu pamiętali również nauczyciele. Specjalnym prezentem od nich był tzw. „Dzień Pod Krawatem”. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w krawacie lub w muszce, i dzięki temu nikt nie musiał się dziś stresować przy tablicy, bo każdy uczeń z krawatem był zwolniony z odpowiedzi. W klasach pojawiły się też specjalne dekoracje związane zarówno z Dniem Chłopaka, jak i z krawatami. 
Była to również okazja do przeprowadzenia pierwszego z serii konkursów, które wliczać się będą do -powstałego z inicjatywy SU – Rankingu Klas, czyli całorocznego, wieloetapowego konkursu na najbardziej kreatywną klasę. 
Bezstronne jury przyznawało punkty od 1 do 6 w następujących kategoriach: 
– kreatywność 
– zaangażowanie członków klasy
– wykonanie dekoracji.
Dzisiaj zwyciężyła klasa IV, która zdobyła aż 24p. do rankingu. Na drugim miejscu ex aequo klasy VI i VIII z wynikiem 23p. Klasa V zdobyła 21 punktów, a klasa VII 19 punktów.  
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu i wydarzenia „Pod Krawatem”! 
Nowa szansa na punkty rankingowe już niebawem. 
A wszystkim chłopcom raz jeszcze życzymy, żeby każdy dzień był dla Was równie przyjemny jak dziś!

18-09-2020, Lekcja demokracji w naszej szkole

Rok szkolny ruszył pełną parą. Nadszedł więc czas na wybór Samorządu Uczniowskiego. Chętnych do pracy w SU w naszej szkole nie brakuje zatem członkowie trójek klasowych wyłonili spośród siebie aż 6 kandydatek, z których – zdecydowaną większością głosów – wybrano dwie uczennice ubiegające się o stanowisko Przewodniczącego. Były to: Karolina Sroka z klasy ósmej oraz Julia Franczyk z klasy siódmej. Spośród pozostałych wybrano Sekretarza Samorządu Uczniowskiego – Karolinę Ciarach z kl. ósmej oraz Skarbnika – Julię Franczyk z klasy ósmej. Niedługo po ogłoszeniu nazwisk kandydatek do zarządu SU w szkole pojawiły się już pierwsze plakaty wyborcze, zachęcające wszystkich uczniów do głosowania. Obie uczennice bardzo ambitnie podeszły do zadnia i sprawnie zorganizowały swoje kampanie wyborcze.

17.09.2020r. zostały przeprowadzone oficjalne wybory, w których ze swojego prawa wyborczego wyjątkowo entuzjastycznie skorzystali wszyscy obecni tego dnia uczniowie klas 4-8. Komisja przeszła z urną wyborczą po szkole i dopilnowała poprawności oddawania głosów. Po przeliczeniu wszystkich ważnych głosów okazało się, że otrzymawszy 76 głosów tegoroczną Przewodniczącą została Karolina Sroka, a Zastępcą Julia Franczyk z kl. siódmej.

Powszechne wybory wzbudziły wśród uczniów wiele pozytywnych emocji, tak bardzo potrzebnych w ostatnich czasach.

14-09-2020, Spotkanie Rodziców w szkole

17 września o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym, zebranie z wychowawcami poszczególnych klas. Spotkania odbędą się w salach, które przypisane są do poszczególnych klas. Zebranie przedstawicieli Rady Rodziców odbędzie się 24 września o godz. 17.00.

Wszystkie dokumenty do pobrania (w tym zgłoszenie dziecka do świetlicy szkolnej) znajdują się w zakładce „Dokumentacja„.

28-08-2020, Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

Szanowni Państwo,
Dyrektor Szkoły informuje, że w dniu 1 września 2020 r. (wtorek) o godzinie 9.00 – rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 – odbędą się spotkania z wychowawcami klas w wyznaczonych salach:
Klasa 8 – sala 25 – wejście główne od strony rzeki,
Klasa 7 – sala 16 – wejście główne od strony rzeki,
Klasa 6 – sala 15 – wejście główne od strony rzeki,
Klasa 5 – sala 17 – wejście główne od strony rzeki,
Klasa 4 – sala 24 – wejście główne od strony rzeki,

Klasa 3 – sala 3 – wejście główne od boiska,
Klasa 2 a – sala 2 – wejście główne od boiska
Klasa 2 b – sala 1 – wejście główne od boiska.
Klasa 1 – jadalnia – wejście od strony jadalni.

Rodzic/opiekun prawny ucznia klasy I będzie mógł wejść na jadalnię, z zachowaniem rygoru sanitarnego: w maseczce, w rękawiczkach, odległości 1,5 m.

———————————————————————

26-06-2020, Wakacyjne życzenia

Życzymy  wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania 🙂
Życzymy  wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązaniu nowych wartościowych  przyjaźni. 
Wróćcie nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań 🙂

23-06-2020, Informacja dotycząca rozdania świadectw

Informujemy, że w dniu 26 czerwca 2020r. w  Szkole Podstawowej w Powroźniku rozdanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej przez wychowawców odbędzie się w ustalonych godzinach w wyznaczonych miejscach z zachowaniem obowiązujących środków bezpieczeństwa.

Prosimy, aby rodzice nie wchodzili na teren szkoły. Uczniowie odbierający świadectwa muszą mieć założone maseczki ochronne.

HARMONOGRAM ROZDANIA ŚWIADECTW SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

10.00 – 11.00 – klasa VIII, sala gimnastyczna
9.00 – 9.20 – klasa VII, jadalnia
9.30 – 9.50 – klasa V, jadalnia
10.00 -10.20 – klasa IV, jadalnia
10.30 – 10.50 – klasa VI, jadalnia
9.00 – 9.20 – klasa I a gr. 1, sala nr 2
9.30 – 10.00 I a gr. 2, sala nr 2
9.00 – 9.20 I b gr. 1, sala nr 1
9.30 – 10.00 I b gr. 2, sala nr 1
9.00 – 9.20 II a gr. 1, sala nr 3
9.30 – 10.00 II a gr. 2, sala nr 3
9.00 – 9.20 III a gr. 1, sala nr 4
9.30 – 10.00 III a gr. 2, sala nr 4

Istnieje możliwość indywidualnego odebrania świadectwa przez rodzica w dniach 29.06 – 04.07.2020 w sekretariacie szkoły.

UWAGA!!!
Proszę nie gromadzić się na terenie szkoły i dostosować się do wytycznych MEN w związku z organizacją wydawania świadectw szkolnych.

22-06-2020, Wyniki międzynarodowego konkursu programistycznego „Baltie 2020” – etap szkolny

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie programistycznym, organizowanym na platformie baltie.net. W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację, odbyły się tylko dwa etapy – domowy i szkolny. W etapie szkolnym, przeprowadzonym zdalnie, najlepsi okazali się: Pola Jarzębak, Mateusz Smyda, Bartosz Smyda, Daria Gagatek i Michał Hajduk. Wyróżnić należy również Małgosię Włosińską, uczennicę klasy czwartej, która miała do wykonania te same zadania, jak uczniowie klasy piątej i szóstej. Etap wojewódzki dopiero w nowym roku szkolnym. Powodzenia!

22-06-2020, Wyniki szkolnego konkursu biblioteczno-informatycznego

Miło nam poinformować o wynikach szkolnego konkursu “Projekt okładki mojej książki”. Prace, które nadesłaliście są naprawdę ciekawe i chyba wszystkie pretendują do wyróżnienia. Niemniej jednak, (chociaż było to bardzo trudne), biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie, ustalono następujące wyniki :                klasa 3 – I miejsce Oskar Miler, II miejsce Michał Włosiński, III miejsce Wojciech Faron,                                                                                                  klasa 4 – I miejsce Małgosia Włosińska i Oliwka Śliwińska, II miejsce Ola Chorążyk, III miejsce Wiktoria Gagatek,                                                            klasa 5 – I miejsce Julia Galik, II miejsce Oliwka Dudczak, III miejsce Nikodem Broniszewski.                                                                                       Wyróżnienie: Karol Chorążyk  i Anastazja Śliwińska.            

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie wkrótce będzie można obejrzeć Wasze prace 🙂

22-06-2020, Sukces literacki Ulki

Są już wyniki Małopolskiego Konkursu Literackiego „Nowe przygody Frani”.  Był on przeznaczony dla uczniów klas  IV-VI. Na konkurs wpłynęły 74 prace z 21 małopolskich szkół – z  naszej  zostało wysłanych 8 prac, a Urszula Półtorak z kl. 4 otrzymała wyróżnienie za opowiadanie „Nawiedzony plecak”. Gratulujemy! 
Autorka książki, Jadwiga Marzec, wyróżni w druku osoby, których opowiadania stały się inspiracją do napisania książki o nowych przygodach Frani. Osoby te poznamy we wrześniu br. Wręczenie nagród laureatom i finalistom nastąpi jesienią 2020 roku.

15-06-2020, Harmonogram zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej

W związku z sytuacją epidemiologiczną zwrot podręczników do biblioteki szkolnej  odbywa się według procedur zawartych w procedurach bezpieczeństwa SP w Powroźniku – biblioteka szkolna. Podręczniki będą odbierane w godzinach od 10.00 do 14.00 według następującego harmonogramu:

piątek 19.06.2020 – klasa 8,

poniedziałek 22.06.2020 – klasa 7 i 6,                 

wtorek 23.06.2020 – klasa 5 i 4,

środa 24.06.2020 – klasy 1-3.

10-06-2020, Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX”

W tym roku w konkursie wzięło  udział 8 uczniów z naszej szkoły. Dla tych co jeszcze nie znają tego konkursu, kilka słów o nim. Jest to  forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej (vide: Materiały przygotowawcze). Zadania z obowiązkowej lektury (tak uczestnicy muszą przeczytać obowiązkową tekturkę w języku angielskim) mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty „spotykają się” w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter – co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych – zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość. Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. VII-VIII SP), Lions (klasy I liceów 4-letnich i techników 5-letnich, klasy I liceów 3-letnich i techników 4-letnich, klasy I, II i III szkół branżowych), Eagles (klasy II i III liceów 3-letnich oraz II, III i IV techników 4-letnich). Główną nagrodą, częściowo sponsorowaną przez MM Publications, w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii Kittens II – Eagles I.Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe.

W naszej szkole w kategorii Ducks najlepszy uczeń to Bartosz Smyda z klasy 8-mej zdobył 108,75/150p. – niesamowity wynik w skali Polski. W kategorii Bunnies – startowali uczniowie z klasy 6-tej – najlepsi to Pola Jarzębak – 113,75/150 i Maciej Włosiński – 110/150. To naprawdę bardzo wysokie wyniki w skali kraju 😉. Zaraz za nimi uplasowała się  Amelia Giza 96,25/150 😉 Brawo Amelko!!! 😍 Najmłodszą i jedyną  uczestniczką z klasy 4 była Małgosia Włosińska, która w tak niełatwym konkursie zdobyła 38,75/75 – piękny wynik W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE  😍

Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników konkursu, życzymy dużo zdrowia i wytrwałości. Zapraszamy do przyszłorocznej edycji, która – mamy nadzieję – odbędzie się w normalnych warunkach i z nagrodą w formie obozu językowego dla laureatów.

12-05-2020, Projektujemy okładkę książki

Konkurs biblioteczno-informatyczny: “Projekt okładki mojej książki” 

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na projekt okładki. A oto regulamin konkursu: 

 • konkurs skierowany jest do uczniów klas: 3, 4 i 5, 
 • okładka ma być wykonana z użyciem programu graficznego Paint, 
 • uczeń wykonujący projekt okładki jest jednocześnie autorem wymyślonej książki, 
 • okładka musi zawierać tytuł książki, autora i ilustrację nawiązującą do tytułu, ma zachęcać do przeczytania książki np.: przyrodniczej, historycznej, przygodowej itp., 
 • komisja konkursowa będzie brała pod uwagę kreatywność w doborze tematyki książki, rozplanowanie elementów okładkiwykorzystanie narzędzi programu graficznego Paint, 
 • termin przesyłania prac: 26.05.2020r. 
 • najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz umieszczone na stronie szkoły,
 • organizatorami konkursu są: p. Ewa Heilman i p. Dorota Hyjek. 

         Zapraszamy i życzymy powodzenia 🙂 

 

2020-04-07, Dzieci zakwalifikowane do klasy I w roku szkolnym 2020/21

Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do SP

2020-03-22, Ważne informacje!

Szanowni Państwo
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce od najbliższego poniedziałku, tj. 23 marca 2020 r. budynek i pomieszczenia Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Powroźniku będą dostępne wyłącznie dla dyżurujących pracowników. Wszelkie dokumenty i wnioski, które dotychczas były przyjmowane w sekretariacie szkolnym można złożyć elektronicznie na adres e-mail: zsp_powr@poczta.onet.pl
Kontakt z pracownikami będzie odbywać się jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie w godzinach 8.00–15.00.
W sprawach pilnych oraz związanych z rekrutacją prosimy o kontakt telefoniczny – 18 534 91 93 lub 608 675 646, w godz. 8.00-14.00. Prosimy, aby załatwianie spraw urzędowych odłożyć w czasie.

2020-02-28, Rekomendacje MEN w sprawie koronawirusa – informacja dla rodziców

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

Drodzy rodzice:
– porozmawiajcie ze swoimi dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
– poinformujcie, że w toaletach w szkole w widocznym miejscu jest wywieszona instrukcja dotyczącą mycia rąk do której powinni się stosować;
– nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
– poinformujcie swoje dzieci, że jeśli nie miały kontaktu z osobą chorą, nie mają powodu do obaw;
– nie proponujcie wychowawcom i swoim dzieciom organizacji wycieczek do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;
– jeśli wasze dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadomcie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
– rodzicom dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy
(art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, 33-300 Nowy Sącz, ul. Stefana Czarnieckiego 19 ,
tel. (+48) 18 443 54 64; tel. sekr. (+48) 18 443 57 32
Dyżur przy służbowym telefonie komórkowym poza godzinami urzędowania Stacji – 692 238 655

2020-02-17, Konkurs biblioteczny rozstrzygnięty

W pierwszym półroczu odbył się w bibliotece szkolnej konkurs dla klas IV-VIII pt.: „Ozdabiamy bibliotekę ilustracjami z naszych ulubionych książek”. Każda klasa wytypowała trzyosobową drużynę, która miała za zadanie namalować na bibliotecznych regałach ilustrację związaną z wybraną książką. Drużyny pracowały wytrwale realizując swój projekt. Powstały piękne prace, które ozdabiają naszą bibliotekę. Jury w składzie: Pani Dyrektor, Pani Teresa Cąplak ucząca plastyki, Pani bibliotekarka Dorota Hyjek i Pani bibliotekarka Magdalena Lelito oraz przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas, miało trudne zadanie, bo wszystkie prace są bardzo piękne, kreatywne i ciekawie wykonane. Po zliczeniu przyznanych punktów komisja ogłosiła wyniki:                                                                                                                                             
  I miejsce- klasa 7          Daria Gagatek, Sylwia Jamrozowicz,, Natalia Miechurska
II miejsce- klasa 6         Zuzanna Buliszak, Amelia Giza, Pola Jarzębak
III miejsce- klasa 5        Oliwia Dudczak, Magdalena Jarzębak, Anna Kącka
IV miejsce- klasa 8        Wiktoria Pustułka, Katarzyna Syjud
V miejsce- klasa 4         Urszula Póltorak, Małgorzata Włosińska, Oliwia Śliwińska.

Wszystkim drużynom gratulujemy, a jak powstawały prace można obejrzeć w galerii zdjęć 🙂

2020-01-22, Zebranie rodziców

W czwartek o godz. 16.30 odbędzie się w naszej szkole zebranie wychowawców z rodzicami, podsumowujące pracę uczniów  w I półroczu. Zapraszamy!!!

2020-01-21, Wyniki Gminnego Konkursu o Zjednoczonym Królestwie

Dnia 12 grudnia 2019r. już po raz dziesiąty odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie, którego organizatorem od 10 lat jest ZSP w Muszynie. Zawsze chętnie uczestniczymy w tym konkursie. Z naszej szkoły udział wzięło trzech uczniów z klasy szóstej: Pola Jarzębak, Zuzanna Buliszak i Maciej Włosiński, który to właśnie wygrał Tegoroczny Gminny Konkurs Wiedzy o UK. Aby dostać się do etapu gminnego najpierw chętni uczniowie musieli przejść, nie taki łatwy, etap szkolny. Tylko trzy najwyższe lokaty mogą jechać na konkurs do Muszyny.
Tym razem konkurs miał inna formę: uczniowie nie pisali testu tylko rozwiązywali quiz online korzystając
z aplikacji Quizizz, z którą wszyscy są zaznajomieni, ponieważ nasze szkoły biorą udział w innowacyjnym programie Vocabulary Master polegającym na cotygodniowych rozgrywkach w tej właśnie aplikacji. Przypominamy, iż podczas wrześniowego Dnia Języków Obcych, nasi najlepsi uczniowie również rozwiązywali konkurs w aplikacji Quizziz.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Maciej Włosiński – ZSP w Powoźniku
II miejsce: Patrycja Bołoz – SP w Żegiestowie
III miejsce: Mikołaj Izworski -SP w Żegiestowie

Maćku, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Ci dalszych sukcesów!

2019-12-20, W świątecznym nastroju

Dziś w Szkole Podstawowej Powroźniku odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe z udziałem naszej fantastycznej  młodzieży.
Przedstawienie zainicjował ksiądz Krzysztof Bajorek, scenariusz użyczył zespół regionalny ” Dolina Popradu”. Strona muzyczna – pani Asia Przybycień, choreografia – pani Ania Majewska. W jasełkach wystąpili uczniowie klas 5, 6 , 7 i 8. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i  serce, jakie włożyli wszyscy w przygotowanie tej pięknej uroczystości. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia! 

2019-12-09, Zrób sobie i najbliższym prezent na  święta!

   Biblioteka szkolna
zaprasza

uczniów i rodziców na  kiermasz książek,
który odbędzie się 
od 10 do 13 grudnia 2019 r.          
Dochód z kiermaszu zostanie przekazany dla potrzebujących.

2019-12-03, Bonus z okazji Mikołajek

6 grudnia – Mikołajki

Ciekawym pomysłem z okazji Mikołajek wykazał się nasz Samorząd Uczniowski – wszyscy, którzy w tym dniu będą w strojach św. Mikołaja lub będą mieli jakieś elementy tego stroju, np. czapkę, zwolnieni są z odpytywania oraz kartkówek!!! Szkoda tylko, ze Mikołajki są raz w roku 😉

2019-12-03, Psycholog w naszej szkole

Godziny pracy psychologa szkolnego:
Poniedziałek
8.00-12.40
13.25- 14.45 

Czwartek
11.40-12.40
13.25- 14.55

2019-11-19, Zebranie rodziców w szkole

Przypominamy, że 21 listopada o godz. 16.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie rodziców z wychowawcami poszczególnych klas. Zapraszamy!

2019-11-12, Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowany przez uczniów klasy 8: Roksanę Majdę, Marcina Gierszewskiego, Sylwię Tomasiak, Kasię Syjud, Kasię Szczygieł i uczennice klasy 6: Julkę Franczyk  wraz z opiekunem panem Krzysztofem Maczugą. 
Młodzież  poznała  krótką historię dojścia Polaków do uzyskania niepodległości, a także nie obyło się bez śpiewu pięknych polskich pieśni patriotycznych. O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała uroczyście  Mazurek Dąbrowskiego.

2019-11-8, Konkurs „Odblaskowa Szkoła” wyniki

We wrześniu 2019r. uczniowie klas I-III Szkoły  Podstawowej w Powroźniku przystąpili do X Edycji Konkursu dla Szkół Podstawowych województwa małopolskiego „Odblaskowa Szkoła” organizowanego przez: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W trakcie trwania akcji zorganizowano szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy nawiązującej tematycznie do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców:

Klasa I A: I MIEJSCE: Filip Łacny, Stanisław Ortyl, II MIEJSCE: Mateusz Mężyk, Piotr Hajduga, III MIEJSCE: Maria Mazur, Patrycja Półtorak; WYRÓŻNIENIA: Igor Trybulec, Dawid Pawłowski, Tomasz Pustułka, Ilona Rydzanicz

Klasa I B: I MIEJSCE: Olaf Miler, II MIEJSCE: Gabriela Klóska, III MIEJSCE: Lena Horowska; WYRÓŻNIENIA: Mateusz Franczyk, Błażej Kałuziński

Klasa II: I MIEJSCE: Eliza Jaje, II MIEJSCE: Kinga Chorążyk

Klasa III: I MIEJSCE: Marcin Mężyk, Tomasz Buliszak, II MIEJSCE: Patryk Miśkiewicz, III MIEJSCE: Oskar Miler

Uczniowie klas I-III przystąpili również do szkolnego konkursu wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem było: podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, kształtowanie zdrowej rywalizacji uświadamiającej uczniom wymierne korzyści indywidualne oraz na rzecz szkoły. Uczniowie pisali test dotyczący ogólnych przepisów ruchu drogowego i znajomości znaków drogowych:

Klasa I A: I MIEJSCE:Nadia Budzik, II MIEJSCE: Maria Mazur, III MIEJSCE: Igor Trybulec

Klasa I B: I MIEJSCE: Szymon Czuba, II MIEJSCE: Adam Oleksy, III MIEJSCE: Wiktoria Śliwińska

Klasa II: I MIEJSCE: Szymon Śliwiński, II MIEJSCE: Joanna Hajduga, III MIEJSCE: Rafał Ciarach

Klasa III: I MIEJSCE: Oskar  Miler, II MIEJSCE: Wojciech Faron, III MIEJSCE: Marcin Faron

(Zdjęcia prac konkursowych można obejrzeć w zakładce Galeria)

2019-10-29 Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w Krynicy. Głównym tematem spotkania było „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”. Uczniowie wysłuchali informacji na temat prawidłowego zachowania się na przejściu, jak należy przechodzić przez jezdnię oraz obejrzeli film o prawidłowym zachowaniu się na drodze. Strażnicy Miejscy po omówieniu niebezpiecznych zachowań, ćwiczyli z dziećmi bezpieczne zachowania na drodze wykorzystując „miasteczko ruchu drogowego”. Zajęcia miały na celu zwrócenie dzieciom uwagi na ćwiczenie właściwego zachowania się na drodze.

(Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria)

2019-10-15, Konkurs „Odblaskowa Szkoła”

Szkoła przystąpiła do X edycji Małopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych pt. „Odblaskowa Szkoła”. Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Konkurs skierowany jest do młodszych klas I-III i podzielony jest na dwie części: konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – technika dowolna, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego – test.

Zachęcamy do udziału.

2019-10-11, Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela
wszystkim nauczycielom życzymy
dużo szczęści i radości z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych
i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy

cała społeczność uczniowska
ZSP 
 w Powroźniku

2019-10-04,  EU CodeWeek 2019

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Nasza szkoła również bierze udział w tygodniu kodowania 🙂  Będziemy tworzyć zaawansowane animacje w Baltie,  kodować w środowisku PixBloks oraz podróżować po świecie Minecraftu na platformie code.org.

2019-09-26, Europejski DZIEŃ JĘZYKÓW

Europejski DZIEŃ JĘZYKÓW rozpoczęliśmy od napisania Quizizzu  wspólnie z uczniami z zaproszonych szkół ze Słowacji, Żegiestowa, Szkoły nr 1 i nr 2 z Muszyny. Test rozwiązywało w sumie 15 osób – to Ci najlepsi uczniowie, którzy najczęściej wygrywali cotygodniowe quizy. I MIEJSCE ZDOBYŁA uczennica naszej szkoły Emilika Polańska z klasy 8-mej, II miejsce – Inga Niemczyk ze szkoły z Żegiestowa, III miejsce – Małgorzata Homa ze szkoły z Muszyny nr 2. Serdecznie wszystkim gratuluję! Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczone przez Panią Dyrektor podczas uroczystej akademii. 
Na tydzień przed Europejskim Dniem Języków, zakończył się również konkurs plastyczny w kategorii –  kraj anglo-niemieckojęzyczny, wcześniej przewodniczący klas 4-8 losowali kraj, który później należało przedstawić dowolnie użytą techniką, i tak I miejsce zdobyła klasa IV – Północna Irlandia -brawo dziewczynki! II miejsce – klasa V- Australia, III miejsce- klasa VIII- Walia!!!! Gratulacje jeszcze raz!

W konkursie wiedzy o krajach anglo i niemieckojęzycznych brały udział duety. Test zawierał 50 niełatwych  pytań. I miejsce zdobył duet: Roksana Majda i Emilia Polańska z klasy 8-mej, II miejsce duet: Wiktoria Bomba i Adrian Stec z klasy 7-mej, III miejsce duet: Marcin Gierszewski i Filip Ryba z klasy 8-mej. Gratulacje!

Na trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęła się uroczysta akademia, przedstawiająca w głównej mierze, zalety i korzyści z uczenia się  języków obcych. Na początku klasa siódma wykonała piosenkę ,,Ona tańczy dla mnie” w trzech językach”polskim, angielskim i włoskim. Uczniowie klasy drugiej pochwalili się wspaniała znajomością słownictwa…Wojtek z klasy trzeciej zaśpiewał piosenkę ,,What’s your hobby?’’  i wspólnie z Tomkiem po angielsku opowiadali o swoim hobby, dowiedzieliśmy się, że obydwaj w przyszłości chcą zostać sławnymi piłkarzami! Reprezentanci klas 4-8 brali udział w ,,magicznym kręgu” i odpowiadali na pytania prowadzących Karoliny i Sylwii z klasy siódmej. Walka, żeby nie odpaść była zacięta! Śmiechu było co niemiara, gdy chłopcy z klasy siódmej przedstawiali scenki po angielsku! Publiczność zauważyła, że nie mogli się ze sobą dogadać ( Really?…ryli, ryli..tak ryli, że całe boisko zryli ;)..). Ale powtórzyć łamańce językowe za klasą ósmą nikt się nie odważył! Klasy siódme i ósme wykazały się nie tylko znajomością języka angielskiego. Potrafią deklamować długie  wiersze po niemiecku i widać, że rozumieją co śpiewają! Akademię, swoją obecnością zaszczyciły takie gwiazdy jak: Michael Jackson Adrian Stec), zespół Psy z piosenką ,,Gangam Style’’ (Ola, Magda, Oliwia), Kardaszianki oraz Lady GaGa! Już wkrótce ogłosimy wyniki na najlepszego Sobowtóra! Akademia zakończyła się wspólnym śpiewaniem piosenki Panie Janie ..w trzech językach;polskim, angielskim i niemieckim ;), 

Mamy nadzieję, że DZIEŃ Języków Obcych już na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych 😉

2019-09-10, Zebranie Rodziców

W najbliższy czwartek tj. 12 września o godz. 16.30 odbędzie się w szkole, pierwsze w tym roku szkolnym – zebranie rodziców. Serdecznie zapraszamy!!!

2019-09-02, Szkolny zestaw podręczników

Szkolny zestaw podręczników

2019-09-02, Wyniki ubiegłorocznego Quizzizu

Moi drodzy… mamy już  wyniki Quizzizu z zeszłego roku szkolnego 😉 Uczniowie, którzy zdobyli  najwyższe lokaty, wezmą udział w Quizzizie, który w tym roku odbędzie się w naszej szkole na obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych 26 Września, w wraz z uczniami z innych  zaproszonych szkół. Oto najlepsi: 
1 miejsce Roksana Majda z klasy 8-mej (20 wygranych)
2 miejsce Julia Franczyk z klasy 7-mej (16 wygranych)
3 miejsce Emilia Polańska z klasy 8-mej (7 wygranych)

Przed dziewczynami nowe wyzwanie, bo będą reprezentować naszą szkołę… więc dziewczyny  po wakacjach wypoczęte…i stęsknione za językiem angielskim 😉 odświeżajcie pamięć i powtarzajcie wszystkie zagadnienia z całego roku… Liczymy na Was 😉

2019-09-02, Nowy rok szkolny zawitał!!!

Mamy za sobą pierwszy dzień roku szkolnego 2019/20. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności oraz wielu pięknych przyjaźni, a nauczycielom –  dużo satysfakcji w trud włożony w edukację i wychowanie swoich uczniów. Powodzenia!

2019-08-30, Witaj szkoło!

To już ostatnie dni wakacji… 2 września o godz. 8.00 spotkamy się na uroczystej mszy św. i wspólnie rozpoczniemy nowy rok szkolny 2019/20. Po mszy św. wszyscy udamy się do szkoły na powitalny apel. 
Ważne: przekazanie podręczników 3 września.

2019-08-26, Strona logowania do dziennika elektronicznego:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/muszyna

2019-08-26, Informacja dla rodziców

Karty zgłoszeń dziecka do świetlicy szkolnej można pobrać w sekretariacie, u wychowawców świetlicy lub na stronie szkoły. Uzupełnione karty należy złożyć do 6 września w sekretariacie szkoły.

———————————————————————————————————

2019-06-19, Wakacji nadszedł czas!

Za dni kilka –o tej porze będę witać polskie morze.
Bo najbardziej mi się marzy żeby bawić się na plaży.

A ja chciałbym dotknąć chmury i dlatego jadę w góry.
Razem z mamą, razem z tatą w górach lubię spędzać lato….

Życzymy wszystkim udanych wakacji!!! Do zobaczenia we wrześniu 🙂

2019-06-18, Żegnaj Szkoło!

We wtorek 18 czerwca uczniowie klasy VIII i III Gimnazjum naszej szkoły zakończyli edukację w murach naszej szkoły. Towarzyszyli im rodzice, księża z naszej parafii i oczywiście nauczyciele, którzy przyłożyli się do edukacji naszych absolwentów. Pani Dyrektor podziękowała za trud włożony w osiągnięcia naszych wychowanków, a wszystkim rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce i w zachowaniu wręczone zostały listy gratulacyjne. Wszyscy uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem, otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła ciekawie wyreżyserowana część artystyczna. Na koniec uczniowie klasy VII tańcem i piosenką pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki.  Rozstania nadszedł czas!!! Zdjęcia w galerii.

2019-06-10, Międzynarodowy Konkurs Programistyczny „Baltie 2019”

Za nami kolejny już Międzynarodowy Konkurs Programistyczny w środowisku Baltie. Uczniowie przygotowywali się do niego, uczęszczając na cotygodniowe zajęcia kółka programistycznego. Do etapu szkolnego przystąpiło 14  uczniów naszej szkoły, w etapie wojewódzkim wzięło udział 9 naszych programistów. W tym etapie laureatami zostali: Wiktoria Giza z klasy III Gim.,  Dawid Oczkoś z kl. VIII i  Bartosz Smyda  z klasy VII, tytuł  obronili: Krzysiek Miechurski, Mateusz Smyda, Pola Jarzębak (wszyscy z klasy V) oraz Piotr Janas z klasy VIII.
Do finału zakwalifikowało się siódemka uczniów, spośród których tytuł finalisty uzyskali: K. Miechurski, M. Smyda, P. Jarzębak, D. Oczkoś i P. Janas. Wielkie brawa za duże sukcesy!!! Dziękujemy również Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w uczestnictwie w finale konkursu.

2019-06-08, Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Od godziny 10.00 przez 20 minut w całej Polsce uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły czytali swoją ulubioną książkę.  Jeśli ktoś zapomniał, mógł wybrać sobie spośród książek wystawionych przed szkołą. Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Po prostu chcemy dać każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Tego, na co każdy ma ochotę, bez dorabiania wielkiej filozofii. 
Po złożeniu sprawozdania z akcji zostaniemy policzeni i 1 lipca dowiemy się ile osób w tym roku zgromadziło się, aby wspólnie poczytać. Nad całością akcji czuwała pani Dorota Hyjek, a szczegóły akcji i jej podsumowanie można znaleźć na stronie: www.czytamy.org. Zapraszamy do galerii zdjęć!

2019-06-07, W świecie baśni

7 VI 2019 r. w naszej szkole miała miejsce premiera „Kopciuszka” wg C. Perraulta. Przedstawienie przygotowała klasa IV pod kierunkiem p. Barbary Bałuc. Scenografię przygotowała p. Aneta Toporowska. Młodzi aktorzy wystąpili w tym dniu dwa razy – do południa dla uczniów klas I-III, a po południu dla swoich najbliższych. 

2019-05-28, Dzień Dziecka – ogłoszenie

Przypominamy, że 31 maja jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych w szkole. Uczniowie spędzą go wspólnie z wychowawcami klas na zorganizowanych zajęciach.

2019-05-27, Ogłoszenie biblioteki szkolnej

Prosimy uczniów o zwrot wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej do dnia 7 czerwca 2019r.

2019-05-23, Bezpieczna szkoła

Szanowni Państwo!
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku informuje, że w szkole funkcjonują procedury bezpieczeństwa oraz zachowania w sytuacji nadzwyczajnej. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem „Bezpieczna szkoła. Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole”, który został przygotowany dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców. Stanowi on kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole wraz ze wskazaniem obowiązujących przepisów i odpowiedzialności. Ponadto w holu szkoły została  utworzona „Skrzynka na sygnały”, gdzie mogą Państwo przekazywać wszelkie informacje i niepokojące Was sygnały zagrażające bezpieczeństwu młodzieży. Podajemy również wykaz numerów telefonów oraz osób i instytucji do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

Wykaz numerów telefonów osób i instytucji udzielających pomocy rodzicom i młodzieży

Instytucja, osoby udzielające pomocy Numer telefonu
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Powroźniku          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor, Pedagog, Wychowawcy

18 534 91 93
Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Nowym Sączu Filia w Krynica-Zdrój 18 471 55 34
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Muszynie 18 534 94 18
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu 18 443 82 51
Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Nowym Sączu 18 440 71 31
Policja 997 lub 112
Telefon Zaufania – Infolinia dla młodzieży 116 111
Telefon Zaufania –  Infolinia dla dorosłych 800 100 100
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
Rzecznik Praw Dziecka 22 583 66 00
Całodobowa bezpłatna infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie dopalaczy 800 060 800

2019-05-16, Tydzień Bibliotek  w szkolnej bibliotece

Od 8-15 maja corocznie w całym kraju odbywa się Tydzień Bibliotek  w celu promocji czytelnictwa i bibliotek szkolnych, publicznych, pedagogicznych. Tydzień Bibliotek ma na celu przede wszystkim podkreślenie znaczenia roli czytania w edukacji  i rozwoju każdego człowieka. 
W tych dniach uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć wystawę plakatów promujących czytelnictwo oraz prezentację multimedialną pt.: „Historia bibliotek”. Odbyły się również spotkania z uczniami klasy II, III, IV i V  pod hasłem „Wiosna w poezji”, podczas których uczniowie pięknie czytali  i recytowali wiersze Emilii Waśniowskiej, Adama Ziemianina, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow oraz  Ewy Szelburg-Zarembiny. Szczególnie zaciekawiły wszystkich wiersze poety Adama Ziemianina, który pochodzi z Muszyny oraz Emilii Waśniowskiej z tomiku „Beskidzkie obrazki”. Można w nim znaleźć między innymi wiersz o Powroźniku, kapliczce Jana Nepomucena w Muszynie, Górze Malnik czy Nikiforze. Występujący uczniowie otrzymali drobne upominki, a na wyróżnionych czekają nagrody, które zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego. Nad przebiegiem obchodów czuwała pani bibliotekarka Dorota Hyjek. Zapraszamy do galerii zdjęć !!!

2019-05-15, Zebranie Rodziców

Informujemy, że 23 maja o godz. 16.00 w naszej szkole odbędzie się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie wychowawców i innych nauczycieli z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!

2019-05-02, Obchody Święta Konstytucji 3 maja

W dniu 30.04.2019 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, przygotowany przez uczennice klasy 3 gimnazjum i 8 klasy wraz z opiekunem Panem Krzysztofem Maczugą. Podczas apelu młodszym uczniom naszej szkoły zostały wyjaśnione symbole narodowe oraz czym jest Konstytucja i  kiedy została uchwalona. Ciekawym elementem apelu była  scenka podpisywania Konstytucji poprzez króla.
Starsi uczniowie mieli natomiast okazję  przypomnieć sobie historię powstania Konstytucji i jej rolę w życiu naszego narodu.

2019-04-29, Aktualności

Przypominamy, że dzień 2 maja jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.

2019-04-25, Rozkład zajęć w dniu 26 kwietnia 2019

Klasy I-III uczą się według swojego planu. Pozostałe klasy według planu poniżej:

Klasa IV

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.        matematyka S.Jakubaszek
2.        historia K.Maczuga
3.        j.polski B.Bałuc
4.        j.polski B.Bałuc

 

Klasa V

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.        historia K.Maczuga
2.        j.polski B.Bałuc
3.        matematyka S.Jakubaszek
4.        informatyka E.Heilman
5.        wdż M.Zielińska

 

Klasa VI

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.        j.polski D.Hyjek
2.        technika E.Heilman
3.        matematyka A.Gazda
4.        l. biblioteczna D.Hyjek
5.        historia K.Maczuga

 

Klasa VII

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.        j.polski B.Bałuc
2.        geografia D.Jasielczuk
3.        l. biblioteczna D.Hyjek
4.        historia K.Maczuga
5.        matematyka A.Gazda

 

Klasa VIII

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.        informatyka E. Heilman
2.        matematyka S.Jakubaszek
3.        geografia D.Jasielczuk
4.        j.angielski A.Gazda
5.        j.polski B.Bałuc

 

 

Klasa III G

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.        j.angielski A.Gazda
2.        j.angielski A.Gazda
3.        historia K.Maczuga
4.        matematyka S.Jakubaszek
5.        matematyka S.Jakubaszek

2019-04-24, Aktualności

Od jutra tj. 25 kwietnia uczniowie klas I-III uczą się według swojego planu. Pozostałe klasy – zgodnie z planem podanym poniżej (rozkład zajęć na czwartek):

Klasa IV

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.       matematyka A.Gazda
2.       historia K. Maczuga
3.       j. angielski E. Pych
4.       informatyka E. Heilman
5.       religia M. Tokarczyk

Klasa V

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.       religia M. Tokarczyk
2.       geografia D. Jasielczuk
3.       historia K. Maczuga
4.       j. angielski A. Gazda
5.       informatyka E. Heilman

Klasa VI

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.       historia K.Maczuga
2.       j. angielski E. Pych
3.       religia M. Tokarczyk
4.       gzw E. Pych
5.       wdż M. Zielińska

Klasa VII

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.       informatyka E. Heilman
2.       chemia A.Chmielowska
3.       gzw E. Heilman
4.       religia Ks. K. Bajorek
5.       j. angielski E. Pych

Klasa VIII

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.       geografia D. Jasielczuk
2.       informatyka E. Heilman
3.       chemia A.Chmielowska
4.       religia M. Tokarczyk
5.       chemia A.Chmielowska
6.       wos A.Długosz
7.       edb M. Keklak

Klasa III G

Nr lekcji Przedmiot Nauczyciel
1.       chemia A.Chmielowska
2.       j. angielski A. Gazda
3.       religia Ks. K. Bajorek
4.       chemia A.Chmielowska
5.       matematyka A.Gazda
6.       edb M. Keklak

2019-04-09, Uwaga gimnazjaliści!!!

Jutro tzn. 10 kwietnia rozpoczynamy w naszej szkole Egzamin Gimnazjalny zgodnie z planem!!!

Akcja protestacyjna nadal trwa! W szkole odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Przypominamy, że od 12 do 17 kwietnia w naszej szkole realizowane będą dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych. W tym okresie szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze.

2019,03-28, Konkurs biblioteczny

BIBLIOTEKA SZKOLNA
ZAPRASZA
DO UDZIAŁU 
W KONKURSIE
NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO

 

 Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
 2. Konkurs trwa od 18 marca do 25 kwietnia 2019r.
 3. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III i IV-VII
 4. Przedmiotem konkursu jest plakat promujący czytelnictwo.
 5. Cele konkursu:

– głównym celem konkursu jest stworzenie plakatu, który zainspiruje do czytania książek,
– promocja książki i biblioteki,
– rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności,
– prezentowanie talentów,
– plakat powinien zawierać hasło reklamowe promujące czytelnictwo.

 1. Wymagania dotyczące prac konkursowych:
 2. a) wymiary plakatu – format A1,
 3. b) prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną, na odwrocie należy napisać informację zawierającą imię i nazwisko autora oraz klasę,
 4. c) w przypadku, gdy praca reklamuje konkretny tytuł książki należy dołączyć informację zawierającą imię i nazwisko autora reklamowanej książki, tytuł oraz nazwę wydawnictwa.
 5. Prace należy złożyć do biblioteki szkolnej do dnia 25 kwietnia 2019r.
 6. Oceny prac dokona komisja konkursowa.
 7. Kryteria oceny prac:
  – związek pracy z tematem,
  – wartość artystyczna,
  – koncepcja i kompozycja plakatu,
  – estetyka pracy.
 1. Nagrody:

– nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III  i IV- VII
– organizatorzy przewidują wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej,
– uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w bibliotece szkolnej.

2019-03-26, Zebranie rodziców w szkole

28 marca o godz. 16.00 odbędzie się zebranie Rodziców z wychowawcami poszczególnych klas. W ramach spotkania rodzice poinformowani zostaną o postępach i osiągnięciach uczniów, akcji sprzątania Powroźnika, konieczności sprawdzania plecaków oraz organizacji zajęć w kwietniu w związku z egzaminami i przerwą świąteczną. Zapraszamy!

2019-03-24, Szachowe sukcesy Maćka!

Maciek Włosiński jest uczniem klasy piątej naszej szkoły. Jak zaczęła się jego przygoda z szachami? Na zajęcia szachowe chłopiec zaczął uczęszczać od listopada 2017 r. Nigdy wcześniej nie grał w szachy, ale pan Szymon Berezowski (prowadzący zajęcia) szybko nauczył go podstawowych zasad. Razem z uczniami naszej szkoły zaczęli regularnie grać i wyjeżdżać na turnieje szachowe w kraju i na Słowacji. Swą pasją zaraził rodzeństwo (Michała i Małgosię), którzy również przychodzą co środę na zajęcia. Od niedawna zaczęli odnosić coraz większe sukcesy. Maciek razem z Marcinem Gierszewskim i Michałem Hajdukiem zdobyli 1 miejsce w powiecie w drużynowych szachach, a ostatecznie w finale zajęli 5 miejsce w Małopolsce. 24 listopada rozegrany został Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Żegiestowa, gdzie Michał Włosiński zajął 1 miejsce w kategorii do 8 lat, a Maciej Włosiński 1 miejsce w grupie (ranking poniżej 1400). Ostatnimi sukcesami Maćka jest 3 miejsce w lidze słowackiej (Sabinov 2019-03-09) oraz 1 miejsce na Turnieju Szachowym w Łękawicy, gdzie zdobył Puchar Sołtysa Łękawicy dla najlepszego juniora do lat 14. Zajęcia szachowe odbywają się w każdą środę o 17:00 w naszej szkole, gdzie pod okiem pana Berezowskiego dzieci grając, uczą się logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, a przede wszystkim świetnie się bawią. Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia, które chciałyby spróbować swoich sił w tej chyba najpopularniejszej na świecie grze strategicznej. A dla chłopaków – WIELKIE BRAWA!!! Zapraszamy do Galerii zdjęć 🙂

2019-03-08, Informacja dla rodziców

Przypominamy, że od 4 marca trwa rekrutacja do Przedszkola i Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2019/20. Regulamin i wszelkie potrzebne druki dostępne są w zakładce Dokumentacja.

2019-03-08, Nowy system kształcenia!!!

W załączniku ulotka dotycząca kształcenia w liceach, technikach i szkołach branżowych:

Nowy system edukacji po szkole podstawowej

2019-03-05, The English Language Contest 2019!

Dzisiaj, 15-stu uczniów z naszej szkoły zmagało się z trudnymi pytaniami na ogólnopolskim konkursie języka angielskiego, pod patronatem Uniwersytetu Jagielońskiego. Każda kategoria wiekowa, Bunnies, ucks i Lions, zawierała aż 30 pytań. Aby dobrze rozwiązać test należało, jak co roku, przeczytać książeczkę po angielsku, gdyż kilka pytań dotyczyło treści przeczytanej tekturki. Fajnie rozwijać swoje umiejętności i poszerzać swoje słownictwo językowe, a dzieje się to poprzez uczestnictwo właśnie w konkursach językowych. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki i nagrody dla najlepszych a to dopiero w maju. Trzymamy kciuki!

2019-02-27, Konkurs „TANDEM”

Dnia 26 lutego 2019r. o godz. 13.00 odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy „TANDEM”, w którym nasza szkoła bierze udział już kolejny raz! Jest to konkurs dwujęzyczny: język angielski oraz niemiecki. W tym roku brało w nim udział osiemnastu uczniów: sześciu uczniów z klasy III gim i aż dwunastu z klasy 7-mej. Nie jest to łatwy konkurs, gdyż trzeba zmierzyć się z zadaniami, w których wymagana jest bardzo dobra znajomość słownictwa, zagadnień gramatycznych oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii. Trudniejszym językiem okazał się być język niemiecki, tak bynajmniej mówią uczniowie, ponieważ przyniósł on im wiele trudności, ale ostatecznie i tak byli zadowoleni ze swoich rezultatów.

2019-02-26, Brawo Tomku!!!

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszego gimnazjalisty Tomasza Smydy, który rewelacyjnie przeszedł przez etap szkolny i rejonowy dwóch kuratoryjnych konkursów tj. z matematyki i informatyki. Przed Tomkiem jeszcze etap wojewódzki: z matematyki – 5 marca, natomiast z informatyki – 25 marca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Powodzenia!!!

2019-02-23, Tydzień języka ojczystego w naszej szkole

Co roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999. Głównym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.Z tej okazji w dniach 18-22 II 2019 w naszej szkole miał miejsce TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Projekt przygotowała i koordynowała polonistka, p. Barbara Bałuc, a włączyły się do niego także p. Joanna Hobora i Renata Bajtel. W projekcie uczestniczyły klasy IV-VIII SP i III G.

W każdym dniu były inne hasła, które należało zaprezentować w formie ciekawego plakatu na drzwiach swojej klasy. Oto te hasła:
18 II 2019 (poniedziałek) Język polski jest „ą”, „ę”- stajemy w obronie znaków diakrytycznych
19 II 2019 (wtorek) Is Polish an easy language? Jak myślisz? 
20 II 2019 (środa) Interpunkcja ma znaczenie. 
21 II 2019 (czwartek) Mów do mnie ładnie. Promujemy poprawną polszczyznę. 
Również 21 II, czyli dokładnie w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w sali nr 15 „trójki” z klas IV-VI, VIII SP i III G rywalizowały ze sobą w grze edukacyjnej „Z językiem polskim za pan brat”. Przez dwie godziny uczniowie układali piramidy i różnego rodzaju figury matematyczno-ortograficzne, wypełniali ortograficzne mapy myśli i szybkie dyktanda ortograficzne z rz-ż, ch-h, ó-u, poprawiali błędy językowe, ćwiczyli metaforyczne myślenie z kartami Dixit, dobierali do podanych kart synonimy, antonimy i homonimy, a także układali scrabble (konkretne części mowy). Jury w składzie: pani dyrektor Danuta Jasielczuk, p. Barbara Bałuc, p. Joanna Hobora, p. Renata Bajtel i Anna Majewska po podliczeniu punktów, ogłasza następujące wyniki:

Kategoria: klasy IV-VI SP
I miejsce: klasa V 
II miejsce (ex aequo): kl. IV i VI

Kategoria: klasy VIII SP i III G

I miejsce: klasa III G 
II miejsce: klasa VIII SP

W grze tej w czwartek i piątek uczestniczyły w całości także kl. IV, V i VII (na lekcjach polskiego). Dodatkowo klasa IV na godzinie wychowawczej i języku polskim przygotowała koszulki, promujące poprawną polszczyznę i zaprezentowała się w nich w MDJO. Od poniedziałku przed wejściem na stołówkę uczniowie mogli także ćwiczyć poprawną wymowę, czytając „Łamańce językowe”. Rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO Rokiem Języków Tubylczych (Rdzennych). Uczniowie od poniedziałku do czwartku wrzucali do wystawionej w holu urny słowa używane na terenie Powroźnika i tak powstał słownik słów, które zanikają, ale jeszcze funkcjonują w Powroźniku (często mające korzenie łemkowskie). Kolejny Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego już za rok!

2019-02-13, Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Uczniowie klasy pierwszej poznali już prawie wszystkie literki, dlatego też zostali zaproszeni wraz  z wychowawczynią do biblioteki szkolnej na uroczystość pasowania na czytelnika. Koleżanki ze starszych klas przedstawiły dla nich inscenizację, w której wystąpiły ulubione postacie z książek. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie rozwiązali zagadki i złożyli uroczyste przyrzeczenie. Następnie Pani Dyrektor największą książka pasowała uczniów na pełnoprawnego czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tej wizyty każdy uczeń otrzymał piękną książkę i na pewno zapamiętał słowa wiersza: „Książka uczy, wychowuje, rozwesela smutne dni. Szanuj książki, a zobaczysz, że w życiu pomogą ci”.
Uroczyste spotkanie przygotowała pani Dorota Hyjek, a zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć w galerii zdjęć 🙂

2019-01-23, Ferie zimowe – „Jeżdżę z głową”

Już niedługo kończą się tegoroczne ferie zimowe. W tym roku nie zabrakło śniegu, a wręcz jest go mnóstwo!!! Już kolejny raz 25 – osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział w projekcie nauki jazdy na nartach pn. „Jeżdżę z głową”, organizowanym przez Urząd Gminy w Muszynie. Przez cały tydzień pod czujnym okiem instruktorów narciarskich szlifowali technikę jazdy na nartach, a po skończonej jeździe czekał na każdego uczestnika gorący posiłek. Serdecznie dziękujemy!

2019-01-01, Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku 
z marzeniami
o które warto walczyć,

z radościami
którymi warto się dzielić,

z przyjaciółmi z którymi warto być
i z nadzieją bez której nie da się żyć!

2018-12-17, Wyniki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

14 grudnia reprezentanci szkoły: Ola Padula, Julka Siembab, Emilia Cięciwa i Tomasz Smyda wzięli udział w etapie gminnym konkursu:

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Naszym gimnazjalistom udało się pokonać wszystkich rywali, a tym samym zdobyć zaszczytne 1 miejsce i awansować do etapu rejonowego. Wielkie gratulacje!

2018-11-16, Kolejne brawa dla naszych szachistów

W ramach projektu „Małopolscy Mistrzowie w Szachach”
 20 listopada 3 uczniów naszej szkoły: Marcin Gierszewski (klasa VII), Maciek  Włosiński  (klasa V)i  Michał Hajduk (klasa V) wzięło udział w Turnieju Finałowym Amatorskiej Ligi Dziecięcej w Krakowie.Spośród 40 drużyn (160 uczestników) nasi chłopcy zajęli bardzo wysokie 5 miejsce. To  wielki sukces, z którego naprawdę jesteśmy dumni. Brawo!

 

2018-11-16, Akcja IPN dla pierwszoklasistów

Miło nam zakomunikować, że dzięki akcji zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej promującej 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości nasi pierwszoklasiści otrzymali zestaw, składający się z zeszytu i ołówka, przygotowanego specjalnie na tę rocznicę.

2018-11-14, Wyniki konkursu bibliotecznego

W dniu 9 listopada podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości zostały ogłoszone wyniki konkursu na „Zakładkę do książki w barwach biało-czerwonych”. Do biblioteki szkolnej wpłynęło 45 prac od uczniów klas I-VI. Jury w składzie:   p. Dyrektor, p. Bibliotekarka, p. Pedagog oraz uczennice z samorządu uczniowskiego, miało nie lada problem z wyborem laureatów. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością w doborze techniki, materiałów, jak i pomysłu na kształt i estetykę zakładki. Wszystkim gratulujemy!!! Wystawę prac można oglądać w bibliotece szkolnej.                

A oto laureaci:

Klasy I-III
I miejsce: Małgorzata Włosińska kl.3 i Wojciech Faron kl.2
II miejsce: Nadia Ruchała kl.3
III miejsce: Małgorzata Turek kl.1

Wyróżnienia:  Urszula Półtorak kl.3
                       Michał Włosiński kl.2 
                       Filip Cięciwa kl.1
                       Eliza Jaje kl.1 
Klasy IV_VI:
I miejsce: Pola Jarzębak kl.5
II miejsce: Julia Franczyk kl.5
III miejsce: Julia Galik kl. 4

2018-11-11, Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr 2018”

13 listopada 2018 roku rusza kolejna edycja największego w Polsce bezpłatnego Konkursu Informatycznego Bóbr! Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów, którzy lubią rozwiązywać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia oraz chcą spróbować swoich sił i zdobyć pierwsze doświadczenia w programowaniu. Zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00. Powodzenia!

Harmonogram:

 • Junior (gimnazja i klasy VIII SP) – 14 listopada,
 • Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) – 15 listopada.

2018-11-10, Świętujemy!!!

9 listopada 2018 r. świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości. Klasy 1-III uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez wychowawców i p. Dorotę Hyjek w bibliotece. Klasy IV-VIII i III gimnazjum brały udział w grze edukacyjnej „Pociąg do Niepodległości” autorstwa p. Barbary Bałuc. Uczniowie pisali m.in. życzenia dla Polski, rozpoznawali nuty „Mazurka Dąbrowskiego”, układali myśli Piłsudskiego i odszyfrowywali różne wiadomości. Uczestniczyli także w sprawnościowych rozgrywkach sportowych, przygotowanych przez p. Jacka Zaweracza. Nasza szkoła włączyła się także w akcję „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy, a następnie uczestniczyliśmy w uroczystej akademii przygotowanej przez p. Krzysztofa Maczugę z SU. Ogłoszono także wyniki konkursu na zakładkę, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną, a pani dyrektor wręczyła zwycięzcom nagrody książkowe. Na zakończenie odbyły się „śpiewanki patriotyczne”  pod kierunkiem p. Ewy Pikor-Gorczowskiej.

2018-10-26, Brawo dla naszych szachistów!

17 października w Chomranicach odbył się Powiatowy Etap Eliminacji drużyn szkół podstawowych w szachach. W turnieju uczestniczyło 13 drużyn z Powiatu nowosądeckiego. Rozgrywki odbyły się w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Organizatorami turnieju były SP w Chomranicach i Szkółka Szachowa w Roztoce. Turniej jest częścią projektu Małopolskiego Związku Szachowego i Sejmiku Małopolskiego. Każda z drużyn za uczestnictwo otrzymała szachownice z kompletem bierek a za zdobyte miejsca dodatkowo zegary szachowe. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zdobyła drużyna naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

2018-10-15, Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela
wszystkim nauczycielom życzymy
dużo szczęści i radości z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych
i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy

cała społeczność uczniowska
ZSP 
 w Powroźniku

2018-09-26, Konkurs „English Vocabulary Master”

Dzisiaj o godzinie 9;00 odbył się konkurs języka angielskiego „English Vocabulary Master” w którym udział wzięły 3 uczennice z klasy 6-tej: Julia Franczyk, Daria Gagatek i Emilia Polańska. Dziewczynki zostały zaproszone na konkurs, gdyż od kwietnia systematycznie uczyły się nowego słownictwa (nadmienić trzeba, że jest to poziom klasy 8-mej), poprzez udział w każdą środę o godzinie 19.30 w grze Quizziz wraz z uczniami z  zaprzyjaźnionych  szkół z Żegiestowa i Wierchomli. To właśnie one najczęściej grały i zdobywały najwyższe miejsca! Dzisiaj z  okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, brakło im tylko jednego punktu do zajęcia podium. Ale nie należy się zbytnio martwić! Przecież wszyscy, którzy pojechali na konkurs byli najlepszymi uczniami! W szkole w Żegiestowie panowała naprawdę miła i ciepła atmosfera, przyjęli nas z wielką gościnnością i życzliwością. Czekał na nas słodki poczęstunek 😉 
Kto wie? Może za rok taki sam konkurs odbędzie się w naszej szkole! Naprawdę warto uczyć się języków obcych! 

2018-09-03, Witaj szkoło!

Wakacje już za nami…
Dzisiaj po mszy św. w naszym parafialnym kościele, zebraliśmy się na szkolnym boisku, gdzie uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2018/19. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczciliśmy minutą ciszy tych, którzy zginęli podczas II wojny światowej.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor serdecznie witając wszystkich pracowników naszej szkoły, uczniów oraz przybyłych rodziców. Życzymy wszystkim owocnej pracy na cały rozpoczynający się rok!!!

2018-08-29, Czas do szkoły!!!!

Kończą się wakacje! Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego rozpocznie się 3 września o godz. 8.00 mszą św. w naszym parafialnym kościele w Powroźniku. Po mszy św. spotykamy się w szkole! Witamy wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów, w szczególności tych najmłodszych. 

Skip to content